V poslední části trilogie se Petr Fulín utkal s Michalem Prokopem na Plzeňsku. Mistra světa ve fourcrossu nakonec potká defekt předního kola. Uzavřela se tak série videí, ve kterých proti sobě bojovali dva ostřílení závodníci – Petr Fulín (ETCC) a Michal Prokop (MTB Enduro). Dosavadní souboje probíhaly v okolí Ještědu a v ulicích Prahy, teprve na Plzeňsku se ale mělo rozhodnout, kdo je lepší.

"The last race is here! This time we tried to compare who is faster on country side road in western Bohemia.

 

Specialized Enduro Rally Most nabízel závodníkům hned 8 kratších erzet.  V kombinaci s obrovským vedrem, se ale i takto krátké tratě staly opravdu náročné a všem závodníkům daly pořádně zabrat a prověřily jejich fyzickou připravenost!

„Enduro v Mostu je trochu nestandardní enduro, které svým charakterem patří k náročným závodům. Letos Most příjemně překvapil, pořadatelé zapracovali a snažili se vytřískat co nejvíc z místních trailů. Celkově byl závod hodně náročný, ale oproti loňským ročníkům o dost zábavnější. Snažil jsem se jet na jistotu a neuvařit se v tropickém vedru, které panovalo. Asi nejvíc jsem si užil erzetu číslo 7, která měla super flow!“

"What a great weekend of racing at Enduroserie.cz at Most. The trails were a bit shorter but 8th stages was enough to have fun all day! I try to race smart without any mistake, and I was happy with my 1st place overall!

 

mostmp.jpg

 

Michal Prokop a Morgaw společně do konce sezóny. Sedlo je jednou z nejdůležitějších, ale také nejvíce podceňovaných součástí horského kola. Právě sedlo mnohdy rozhoduje o tom, zda se nedělní výšlap promění v příjemnou chvíli, anebo peprnými výrazy vyplněné utrpení.
Sedla Morgaw můžete již na Michalovém enduro speciálu vídat od července a to model Trian Enduro, specifický pro tuto disciplínu. “Na sedlo jsem hodně háklivý, jelikož špatný výběr sedla vám může zkazit nejednu vyjížďku. Sedla Morgaw jsou pro mě příjemným překvapením. Mám rád netradiční věci a to sedla Morgaw s jejich unikátní konstrukcí a designem splňují na celé čáře. Pro enduro mi funkčnost, hmotnost a hlavně komfort maximálně vyhovuje” dodává Michal.
Více o Morgaw naleznete http://morgaw.com
i7737_trian_pro.jpg

Silniční kolo je pro někoho nutné zlo, pro někoho naopak každodenní radost. Pro bikery je většinou součástí zimní přípravy nebo vyjetí nohou po náročném závodním víkendu. Ale není nic lepšího, než si po tréninkovém švihu trochu zablbnout.

"Let's have a fun on my way from road training!"


Malá Morávka a Karlov pod Pradědem zažili uplynulý víkend svoji premiéru v české Enduro Serii. Pro závodníky bylo připraveno 5 erzet, které byly namotány v Bikeparku Kopřivná, Ski Areálu Myšák a jedna erzeta vedla lesem mezi zmíněnými areály a přivedla bikery z jednoho údolí do druhého. Na start se postavilo více než 200 závodníků!!!

Velkou novinkou v seriálu byl večerní prolog, který se jel již v sobotu za umělého osvětlení ve Ski Areálu Kopřivná jako zpestření nejen pro závodníky, ale i pro diváky, kterých bylo podél trati i díky Borůvkovým hodům opravdu požehnaně. Závodníci se museli poprat s několika zrádnými odkloněnými zatáčkami, většími boulemi a jedním krátkým šlapavým úsekem. To vše těm nejrychlejším zabralo necelou minutu! Králem prologu se nakonec stal Michal Prokop, který si nesl náskok necelé sekundy do nedělního hlavního závodu.

"Po loňském povedeném enduru v Malé Morávce jsem čekal, co si na nás organizátoři vymyslí letos. Změny byly sice jen kosmetické, ale zase o kus k lepšímu. Novinka v podobě nočního prologu byl super nápad a podle ohlasů jezdců i nadšených diváku se zamlouval. Já jsem byl v cíli rád, že jsem vůbec dojel, protože kvůli dvěma defektům jsem loni musel ze závodu odstoupit a ani letos v sobotním tréninku štěstí moc nepřálo. Dvě prořízlé gumy a ohnutá řidítka po pádu mi hned v sobotu připomněly loňský rok. Nicméně letos jsem dojel bez defektu a po menších chybách na 2. místě. Závod jsem si užil, erzety byly peckově připravené, takže  za mě spokojenost".

 

web3.jpg

web2.jpg

web4.jpg

web1.jpg

Druhý díl na sebe nenechal dlouho čekat a je zde. Petr Fulín a Michal Prokop se rozhodli po druhé utkat v pražské metropoli a změřit výhody a nevýhody sportovního vozu a kola. Kdo bude rychlejší? Co myslíte, zvítězí SEAT Leon SC CUPRA 280 nebo biker? Podívejte se s námi!

"Second race is here! We tried to compare who is faster again: SEAT Leon ST CUPRA 280 vs. Michal Prokop.

 

Schöneck Highlights video from Specialized-Sram Enduro Series is online. Check it out!


Léto v plném proudu, teploty u nás na maximum, tak jsme se rozhodli se ženou “zchladit” na pár dní do Itálie. Škoda, že to bylo jen na chvilku, ale byla to pecka!

"I disappeared for a few days with my wife into Italy. Sometimes it is great to get out of the daily training/racing routine for a while  and spent few days on holidays.

 

img_9296.jpg

img_8975.jpg

img_9184.jpg

img_9332.jpg

Závody mezi automobilem a kolem jsou v motoristických relacích hodně oblíbené. Jeden takový uspořádalo také české zastoupení Seatu. SEAT Leon ST CUPRA vs. Michal Prokop!!

"We tried to compare who is faster: SEAT Leon ST CUPRA vs. Michal Prokop. 2 riders. 3 ultimate races.

 

 

Po dvou né úplně povedených závodních víkendech zpátky na bedně a hned na prvním fleku!! Více než 250 jezdců v nedělním enduro závodě absolvovalo 7 náročných erzet na 40km okruhu. V sobotu večer byl pro nás jěště připravený noční prolog, což bylo super zábavné. Závod Specialized-Sram Enduro série v Schönecku je kratšího rázu, ale o to více intenzivní. Organizátorům se podařilo z této lokality opravdu vykouzlit pro závodníky maximum! Po více než 4 hodinách se mi podařilo zvítězit a upevnit si tak prvenství v celé sérii. O to větší radost, když na druhém místě se umístíl Přéma Tejchman. Poslední závod se koná v rakouském Leogangu v polovině září.

 

"After two unsuccessful race weekends back on the podium and immediately on the first spot. More than 250 riders in Sunday's race was attended by demanding special 7 stages of 40km race. Specialized Sram Enduro Series in Schöneck is shorter in nature, but more intense. After more than 4 hours I managed to win!! The last race of series will be in Leogang, Austria in mid-September.

Pictures by Hanno Polomsky

 

getimage.ph3.jpg

getimage.ph1.jpg

getimage.ph4.jpg

page123...56