Happy 4th birthday!! You're all the light, life and love we need in this crazy world.


dsc_2354.jpg

dsc_2194.jpg

Na EWS do Samoëns jsem prostě chtěl! Francouský formát endura se mi zamlouvá a kopce pod Mont Blancem zaručovaly kvalitu. Kopce velký, prudký, nekompromistní. Traily dlouhý, pekelný a jen jedna tréninková jízda pro každého, to byl program pro oba víkendové závodní dny. Vlastně ještě v pátek jsme měli možnost si projít erzetu číslo 3, pěšky! Jo pěšky, trénink na kole nebyl dovolen.

Přéma zůstal po Megavalanche ve Francii celý týden, takže jsem ho jen vyzvedl v hodně divný vesnici a mohli jsme se připravovat na závod.

i11742876_649834435153588_5082658453107875811_n.jpg

V Sobotu ráno trénink první erzety, což znamenalo daný čas startu tréninku a 10-ti vteřinové rozestupy jezdců na trailu. Erzeta příšerně přísná, pure DH s brutální šlapací sekcí upřostřed. Čas erzety kolem 16ti minut. No nic po tréninku bouřka jako k…, takže závod zastaven a po hodince jdem na to znova. Bahno tedy zaručeno. V závodě už byl rozestup mezi jezdci 15 vteřin, pecka. Takže, předjíždím taliána přede mnou, dojedu k prvnímu výšlapu, vylítnu ho abych spadnul před druhým výšlapem na kluzké lávce, kde chybělo pletivo! Žabožrouti! Když se asi 20 sekund machám v bahně řve na mě ital ať uhnu. “Asi jak ty vole” si řikám. No nic, nasedám na kolo, ale zlomenej a prošitej se pokouším vyběhnout brdek, abych tam gumovej nasedl na kolo a jel dalších 8 minut na autopilota DH do cíle. Jo první erzeta byla průser.

S chutí jdu na trénink dvojky. Dvojka se měla jet 2x, ale jelikož bouřka stopla závod, organizátoři se rozhodli, že jí pojedem jen jednou. Tímto bych chtěl poděkovat pánubohu, jelikož bych to regulérně nedal, fakt ne. Dvojka měla asi “jen” 11 minut brutálním korytem s DH úseky jaký sem neviděl ani…, vlastně jaký sem nikde neviděl. No nic 3,2,1 letím závodní jízdu, když už mám taliána na dohled, bourám hrudníkem do pařezu, ale cajk letím dál. Pak mě srazil ven z trati jeden switchback, mrcha. Trochu jsem se kutálel, ale letím dál, pak už jedno "uklouznutí" a cíl. Další průser za mnou.

i11745315_649834141820284_2980526312786949104_n.jpg

Výhoda v Samoëns bylo depo, teda kdo měl tým a mechoše, mohl po každé jízdě kolo repasovat. Takže můj bike byl ve Specialized pravidelně. Přezouvání gum, výměna tlumičů, řetezu, hazky byla rutina.

Na třetí erzetu už zase ve 35C vedru jedem pěkně po svých. To je ta erzeta bez tréninku. 3,2,1 letím, celkem bez chyb, teda nešel jsem k zemi a hned z toho byl 22 flek v cíli. První den za mnou. Utahaný balíme do hotelu, já vrážím kolo mechošům, at’ je do rána jako nový.

Na druhý den jsou naplánovaný dvě erzety. Ráno v gondole s Přémou vypadáme, jak kdbyby náš žvejkala celou noc v hubě kráva. Takže jedna tréninková jízda a hned závod. Lanovka nás vyvezla asi do 2200m. Už když jsme jeli nahoru si řikám, že je to nějaký prudký, a sakra zase bylo. Trail měl opět kolem 11minut a těžší a rozbitější věc jsem na kole asi nejel. V půlce tréninku se modlím at’ už je konec. No nic 3,2,1 start a letím celkem závodní jízdu v pohodě, až jsem překvapenej a v tom narážím pedálem o šutr a ouha nemůžu nacvaknout. Paráda, půlku trailu jedu vykopnutej. Nasr… v cíli opravuju pedál a celou cestu na poslední erzetu nadávám na pana Shimano. Poslední transfer je taky fajn, tlačí se asi půl hod’ky do kopce. Nahoře žďímu dres.  Poslední erzeta je "napohodu", 7 minut tvrdýho, prašnýho a ku… rychlýho DH. 3,2,1 no nic letím, předjíždím anglána přede mnou a celkem držím. Jedna chybka byla, klasicky na tom nejblbějším místě, ale čas celkem oka, zas takovej průser to nebyl. Je to za mnou.

EWS v Samoëns bylo drsný, ale ku… dobrý.  Špička letí neskutečně, top 3ka má na kontě 14 titulů MS v DH, to je prostě fakt. Pádu bylo až moc, ale zkušenost k nezaplacení. Vím kde zamakat, až se to rozleží, budu chtít zpět.

i11755077_648726071931091_1726337557273882350_n.jpg

Krásné počásí, volný víkend, skvělá parta, to vše zaručovalo perfekní víkend na jižní Moravě. Základnu jsme měli ve Hnanicích. Sobotní 35km výlet na kole byl stejně dlouhý jako 200km etapa na Tour de France, tedy skoro 7 hodin! Naštěstí nás netlačil čas a tak jsme si mohli dokole vychutnat krásy narodního parku Podyjí.

"Beautiful weather,  free weekend, friends, that's sound like a great weekend at South Moravia. Saturday's 35 km bike trip was as long as 200 km stage of the Tour de France, almost seven hours! But we had so much fun and a lot nature beauty to see.

 

img_0473.jpg

img_0475.jpg

img_0474.jpg

img_0472.jpg

Druhá zastávka Evropské enduro série se uskutečnila v rakouském Tirolsku v oblasti Bike Republic Sölden. Na tamních prašných singletracích v odporném vedru a dusnu v elitní kategorii zvítězil Francouz Nico Lau, když po více jak pětadvaceti minutách závodění a pěti RZ a prologu měl před druhým, českým, závodníkem Michalem Prokopem náskok pouhých devíti sekund.

“Bylo to dnes hodně náročný, traily byly dost přeschlé a rozbité. Na dobrý výsledek jsem musel jet každou erzetu na hraně svých možností a párkrát jsem to měl jen tak tak. Nicměně v cíli jsem měl radost, že ztráta na Nica byla minimální” dodal po závodě Michal.

 

"The second stop of the EES 2015 convinced with a great atmosphere, many spectators and midsummer temperatures that made it a challenge for both the riders and the spectators in the finish area. The high alpine terrain and the sunny weather made it a spectacular event with sporting highlights and great atmosphere.  Technical and rocky parts mixed with the flowy ‘Teäre Line’ and fast sections, this was a race every enduro rider could dream of. “This is enduro”, the riders described the trails around Sölden. With the newly founded ‘Bike Republic Sölden’ the area wants to create an extraordinary enduro terrain in Tyrol where people from all over the world and at every level can ride single trails and will have fun in the mountains.Nico Lau (FRA) also did not give his competitors any chance and won the Men Elite Class confidently in front of Michal Prokop (CZE) and Markus Reiser from Germany.

 

mp_solden3.jpg

mp_solden4.jpg

mp_solden2.jpg

Najít mechanika, kterému můžete důvěřovat je stejně důležité jako dobrý trenér nebo fyzioterapeut. Už pěkných pár let se o všechny moje kola stará "Krab“ z pražského KrabCycles. Návštěva jejich servisu je už pro moje kolo rutinou.

"Let's look where my bikes are getting ready for races."

 

Myslím, že Zadov se hodně povedl, rozhodně dosud jeden z nejlepších závodů letošní enduro sezóny u nás! Třetí závod české Enduro Serie se konal na Zadově a organizátorům se podařilo závodníky příjemně překvapit novou a vylepšenou tratí, která byla daleko zábavnější než v minulých letech.

Po Mistrovství Evropy jsem toho měl dost, ale na Zadov jsem se těšil. Bohužel jsem hned v první erzetě po 300m bouchnul ráfek na “rock garden” tak, že mi uteklo zadní kolo a jel celou erzetu na prázdném. Ale i tak jsem si závod neuvěřitelně užil a myslim, že všichni závodníci byli stejného názoru. Ztratá z první erzety se mi nepodařila dohnat, ale i tak jsem v cíli bral neuvěřitelné druhé místo!

 

"What a great weekend of racing at Enduroserie.cz at Zavod. The trails were just amazing and we all had so much fun. Unfortunatelly I punchured rear tire at stage one but somehow I managed to get second place overall at finish line."

 

i11148425_454684804699504_3272781278684911985_n.jpg

i11231206_454683948032923_7599829705438338182_n.jpg

Po skoro týdenním dešti se do propršeného víkendu postavilo 198 závodníků z 18 zemí. Závod mistrovství Evropy se odehrával nedaleko Kützbühlu na místních legendárních trailech jako Gaisbergtrail, Lisi Osl trail a vrcholem nedělního dne byla královská sedmikilometrová erzeta Fleckalmtrail s více než 1000m převýšením. Tento závod byl vůbec poprvé oficiálním mistrovství Evropy pod hlavičkou UCI, respektive UEC a tak vítězové se mohou pyšnit oficiálním titulem mistra Evropy v enduru.

Hodnotil bych to velmi kladně, až na to počasí. Organizátoři jsou stejní jako při European Enduro Series, takže kvalita byla na vysoké úrovni a konkurence byla výrazně větší. Jen škoda, že se to termínově potkalo se začátkem Trans Provence, kam také směřovalo hodně lidí. Podmínky byly opravdu extrémní. Na erzetách byly vyjeté hrozné koleje a bahno se lepilo úplně všude. Není to špatný v takový konkurenci dojet v top ten, trochu jsem si ale myslel na první pětku. Bohužel mě zradila v poslední, nejdelší erzetě technika. Měl jsem úplně zalepenej řetěz bahnem, sekal se a nemohl jsem téměř šlapat.

"It's nice to be in the TOP 10 at European Champs, 9th place is good but I am annoyed from technical problems on the last stage! Just too much mud on my drive train caused me several chain jamming. Anyway what a great experience to race with the best riders from Europe in s such conditions!

 

al_150620_eec_prokraceday_0138_copy.jpg

al_150620_eec_proktraining_0038_copy.jpg

ms_150620_eec_kirchberg_prok_877b_copy.jpg

Po závodech ve Willingenu jsem se přesunul do Rakouska, k Soldenu kde probíhal "UVEX product launch meeting 2016". Přestdavení nových produktů na příští sezonu se odehrávalo v prostorách Aqua Dome, což je obroský komplex termálních lázní a hotelu. Jedna z novinek je nová helma pro enduro, kterou jsem osobně uvedl s ředitelem UVEXu. Jedná se o malou helmu ke které můžete nacvaknout integralní náhubek bez sundání helmy!

"After the enduro race in Willingen, I moved to Austria to Solden, where UVEX product lanch meeting 2016 took place. New UVEX products for the coming season took place in the premises of the Aqua Dome, which is huge thermal spa complex and hotel. One of the innovations is the new Enduro helmet, which I personally love it.

 

img_0251.jpg

img_0240.jpg

img_0238.jpg

img_0246.jpg

Sezóna nám letí opravdu rychle a co nevidět tu bude třetí závod, Specialized Enduro Race Zadov. Doufám, že se opět uvidíme a pokud stále přemýšlíte, zda dorazit, tak snad vás přesvědčí tato video upoutávka.

 

Více než 400 jezdců z šesti zemí Evropy se postavilo o víkendu v letním počasí na 30km okruh s pěti měřenými úseky. Závod Specialized-Sram Enduro série v německém Willingenu je kratšího rázu, ale o to více intenzivní a náročný. Veliké vedro a přeschlé traily opravdu nebylo zadarmo Po více ne třech hodinách se mi podařilo zvítězit o 2 vteřiny s favoritem závodu Gregem Gallaghenem z Irska. Na trojku se dostal další český rider Přemek Tejchman!

"More than 400 riders from six European countries raced  in summer weather on the 30 km circuit with five measured stages. Specialized-Sram Enduro Series in Willingen, Germany is shorter but more intense and demanding. After more than three hours, I managed to win by 2 seconds in front of favorite Greg Gallaghen from Ireland.

getimage.php1.jpg
©Hanno Polomsky

 

getimage.php2.jpg©Hanno Polomsky

 

i10402609_856981667726397_1800671099996597088_n.jpg
page1234