Morávka Enduroserie
20.08.2015

Malá Morávka a Karlov pod Pradědem zažili uplynulý víkend svoji premiéru v české Enduro Serii. Pro závodníky bylo připraveno 5 erzet, které byly namotány v Bikeparku Kopřivná, Ski Areálu Myšák a jedna erzeta vedla lesem mezi zmíněnými areály a přivedla bikery z jednoho údolí do druhého. Na start se postavilo více než 200 závodníků!!!

Velkou novinkou v seriálu byl večerní prolog, který se jel již v sobotu za umělého osvětlení ve Ski Areálu Kopřivná jako zpestření nejen pro závodníky, ale i pro diváky, kterých bylo podél trati i díky Borůvkovým hodům opravdu požehnaně. Závodníci se museli poprat s několika zrádnými odkloněnými zatáčkami, většími boulemi a jedním krátkým šlapavým úsekem. To vše těm nejrychlejším zabralo necelou minutu! Králem prologu se nakonec stal Michal Prokop, který si nesl náskok necelé sekundy do nedělního hlavního závodu.

"Po loňském povedeném enduru v Malé Morávce jsem čekal, co si na nás organizátoři vymyslí letos. Změny byly sice jen kosmetické, ale zase o kus k lepšímu. Novinka v podobě nočního prologu byl super nápad a podle ohlasů jezdců i nadšených diváku se zamlouval. Já jsem byl v cíli rád, že jsem vůbec dojel, protože kvůli dvěma defektům jsem loni musel ze závodu odstoupit a ani letos v sobotním tréninku štěstí moc nepřálo. Dvě prořízlé gumy a ohnutá řidítka po pádu mi hned v sobotu připomněly loňský rok. Nicméně letos jsem dojel bez defektu a po menších chybách na 2. místě. Závod jsem si užil, erzety byly peckově připravené, takže  za mě spokojenost".

 

web3.jpg

web2.jpg

web4.jpg

web1.jpg