Letošní Marosana byla top akcí roku, stejně jako pokaždé. Já jsem se na Portášky vrátil asi po pěti letech, takže radost veliká. Marosana není o ani tak o výkonech, ale spíš o tom, že se potká spousta kámošů, bikerů, které nemáme šanci během roku potkat. Formát DH 4down je unikátní a myslím, že letotní trat' byla hodně top! Vzal jsem si endurko, což nebyla moc dobrá volba, byl jsem vyklepaný jak kilo řízků. Ale na druhou stranu super trénink na poslední závod evropské enduro série, která se jede ve Španělsku. Už teď se můžem těšit na příští rok, ale tentokrát beru DH stroj!

Foto: gravitymag.com/prochajda

 

dsc_9014edit_kopie_kopie.jpg

dsc_0742edit_kopie_kopie.jpg

dsc_0159edit_kopie_kopie.jpg

dsc_0342edit_kopie_kopie.jpg

Leogang byla poslední zastávka Specialized-Sram Enduro Series, kde se rozhodovalo o celkové tituly. Po závodech na Špičaku na mě dolehla únava ze sezóny a v podstatě celý týden před Leogangem jsem proležel v posteli a snažil se dát dohromady.

Forma tedy na Leogang né uplně ideální. Naštěstí pro mě transfery jednotlivých erzet nebyly nijak drastické, hodně nám pomohli lanovky, nicméně erzety většinou začínající ve 2000m, to už bylo horší. Do toho předpověd slibovala vytrvalý noční déšť, takže opět na blátě. Je někdy vůbec v Legu hezky? V neděli tedy start za mírného deštíku a vlezlé zimy rovnou do nejvíc šlapací erzety, kde jsem asi po 300m nechal plíce. 5 erzet bylo pro mě opravdu náročných, na kole jsem se po nemoci necítil ideálně, chyběla potřebná síla, ale v cíli to dalo na neuvěřitelné 2. místo!!

V celkovém pořádí jsem tak udržel první místo v celém seriálu!! Letos to byla opravdu náročná sezóna a jsem hlavně rád, že se mi dařilo oproti minulým letům dokončovat závody. V enduru člověk neví kdy ho postihne nepříjemný pád nebod defekt.

 

leogangpodium.jpg

leogamp9.jpg

leogakraj.jpg

Na Špičáku se jelo finále české Endurosérie, poslední závod s názvem Giant Enduro Race Špičák rozhodl o celkových vítězích.

Na Špičák jsem se celkem těšil a o to víc při pohledu na předpověď. Nicméně jsem byl unavený po závodu evropské enduro série v Itálii a trénink před závodem také nebylúplně ideální. Ale v den závodu se mi jelo dobře a erzety mi vcelku vycházely. Moc jsem si nepřipouštěl, že jedu o celkové prvenství v seriálu, spíš jsem se snažil vyvarovat defektům a zbytečným chybám během závodu. Nakonec kromě menšího záseku v RZ3 nebyl problém a nakonec jsem se mohl v cíli radovat z prvního fleku a i celkového seriálu Enduroserie.cz !!

"What a great weekend of racing at Enduroserie.cz at Špičák. The trails were a fast and very challenging. Four stages was enough to have fun all day! I try to race smart without any mistake, and I was happy with my 1st place overall!

i10629603_480860485415269_9222680980130815548_n.jpg

i12003227_480860372081947_5024199312650843922_n.jpg

i11013206_480860422081942_3915321714129092825_n.jpg

Kolotoč evropského endura se přesunul do italských dolomitů do městěčka Molveno, kde pokračovala série čtvrtým závodem. Celý závod se odehrával na kopcích v oblasti Molveno-Paganella a nabízel závodníkům úžasné pohledy nejen na ledovcové jezero Lago di Molveno, ale dokonce i pohled na nedaleko vzdálené Lago di Garda.

Místní traily byly namotané ve vysokohorském prostředí, v podstatě start jednotlivých erzet byl ve výšce 2000 metrech nad mořem. Počasí závodním tentokrát přálo tak napůl. Propršená sobota udělala z erzet nekonečné dlouhé uklouzané tobogány. V neděli na závod bylo sice celý den slunečno, ale traily neměly šanci vyschnout, takže dokončit závod bez “uklouznutí” byl v podstatě zázrak.

Na startu se sešla kompletní špička, která se pravidelné účastní evropské sériie plus v elitní kategorii startovku doplnili dva top italští závodníci Nicola Casadei a Denny Lupato.
Velmi dobře si vedli závodníci Focus teamu, když Marcus Reiser závod vyhrál a teamový kolega Fabian Scholz skončil druhý. Třetí místo bral dobře jezdící švýcar Rudolf Biedermann (Scott), bramboru si tentokrát odváží náš Michal Prokop (Specialized). “Skoro 50km na pěti erzetách by bylo dost i za sucha. Závod po propršené sobotě byl opravdu náročný, jelo se mi dobře, ale během dne jsem měl pár výletů z trati. Paradoxně se mi jela nejlíp nejdelší erzeta, která měla přes 14 minut.” shrnul závod Michal.
i20150905_9050072.jpg
i20150905_9050102.jpg
i20150905_9050041.jpg

V poslední části trilogie se Petr Fulín utkal s Michalem Prokopem na Plzeňsku. Mistra světa ve fourcrossu nakonec potká defekt předního kola. Uzavřela se tak série videí, ve kterých proti sobě bojovali dva ostřílení závodníci – Petr Fulín (ETCC) a Michal Prokop (MTB Enduro). Dosavadní souboje probíhaly v okolí Ještědu a v ulicích Prahy, teprve na Plzeňsku se ale mělo rozhodnout, kdo je lepší.

"The last race is here! This time we tried to compare who is faster on country side road in western Bohemia.

 

Specialized Enduro Rally Most nabízel závodníkům hned 8 kratších erzet.  V kombinaci s obrovským vedrem, se ale i takto krátké tratě staly opravdu náročné a všem závodníkům daly pořádně zabrat a prověřily jejich fyzickou připravenost!

„Enduro v Mostu je trochu nestandardní enduro, které svým charakterem patří k náročným závodům. Letos Most příjemně překvapil, pořadatelé zapracovali a snažili se vytřískat co nejvíc z místních trailů. Celkově byl závod hodně náročný, ale oproti loňským ročníkům o dost zábavnější. Snažil jsem se jet na jistotu a neuvařit se v tropickém vedru, které panovalo. Asi nejvíc jsem si užil erzetu číslo 7, která měla super flow!“

"What a great weekend of racing at Enduroserie.cz at Most. The trails were a bit shorter but 8th stages was enough to have fun all day! I try to race smart without any mistake, and I was happy with my 1st place overall!

 

mostmp.jpg

 

Michal Prokop a Morgaw společně do konce sezóny. Sedlo je jednou z nejdůležitějších, ale také nejvíce podceňovaných součástí horského kola. Právě sedlo mnohdy rozhoduje o tom, zda se nedělní výšlap promění v příjemnou chvíli, anebo peprnými výrazy vyplněné utrpení.
Sedla Morgaw můžete již na Michalovém enduro speciálu vídat od července a to model Trian Enduro, specifický pro tuto disciplínu. “Na sedlo jsem hodně háklivý, jelikož špatný výběr sedla vám může zkazit nejednu vyjížďku. Sedla Morgaw jsou pro mě příjemným překvapením. Mám rád netradiční věci a to sedla Morgaw s jejich unikátní konstrukcí a designem splňují na celé čáře. Pro enduro mi funkčnost, hmotnost a hlavně komfort maximálně vyhovuje” dodává Michal.
Více o Morgaw naleznete http://morgaw.com
i7737_trian_pro.jpg

Silniční kolo je pro někoho nutné zlo, pro někoho naopak každodenní radost. Pro bikery je většinou součástí zimní přípravy nebo vyjetí nohou po náročném závodním víkendu. Ale není nic lepšího, než si po tréninkovém švihu trochu zablbnout.

"Let's have a fun on my way from road training!"


Malá Morávka a Karlov pod Pradědem zažili uplynulý víkend svoji premiéru v české Enduro Serii. Pro závodníky bylo připraveno 5 erzet, které byly namotány v Bikeparku Kopřivná, Ski Areálu Myšák a jedna erzeta vedla lesem mezi zmíněnými areály a přivedla bikery z jednoho údolí do druhého. Na start se postavilo více než 200 závodníků!!!

Velkou novinkou v seriálu byl večerní prolog, který se jel již v sobotu za umělého osvětlení ve Ski Areálu Kopřivná jako zpestření nejen pro závodníky, ale i pro diváky, kterých bylo podél trati i díky Borůvkovým hodům opravdu požehnaně. Závodníci se museli poprat s několika zrádnými odkloněnými zatáčkami, většími boulemi a jedním krátkým šlapavým úsekem. To vše těm nejrychlejším zabralo necelou minutu! Králem prologu se nakonec stal Michal Prokop, který si nesl náskok necelé sekundy do nedělního hlavního závodu.

"Po loňském povedeném enduru v Malé Morávce jsem čekal, co si na nás organizátoři vymyslí letos. Změny byly sice jen kosmetické, ale zase o kus k lepšímu. Novinka v podobě nočního prologu byl super nápad a podle ohlasů jezdců i nadšených diváku se zamlouval. Já jsem byl v cíli rád, že jsem vůbec dojel, protože kvůli dvěma defektům jsem loni musel ze závodu odstoupit a ani letos v sobotním tréninku štěstí moc nepřálo. Dvě prořízlé gumy a ohnutá řidítka po pádu mi hned v sobotu připomněly loňský rok. Nicméně letos jsem dojel bez defektu a po menších chybách na 2. místě. Závod jsem si užil, erzety byly peckově připravené, takže  za mě spokojenost".

 

web3.jpg

web2.jpg

web4.jpg

web1.jpg

Druhý díl na sebe nenechal dlouho čekat a je zde. Petr Fulín a Michal Prokop se rozhodli po druhé utkat v pražské metropoli a změřit výhody a nevýhody sportovního vozu a kola. Kdo bude rychlejší? Co myslíte, zvítězí SEAT Leon SC CUPRA 280 nebo biker? Podívejte se s námi!

"Second race is here! We tried to compare who is faster again: SEAT Leon ST CUPRA 280 vs. Michal Prokop.

 

page1234...67