Druhá zastávka Evropské enduro série se uskutečnila v rakouském Tirolsku v oblasti Bike Republic Sölden. Na tamních prašných singletracích v odporném vedru a dusnu v elitní kategorii zvítězil Francouz Nico Lau, když po více jak pětadvaceti minutách závodění a pěti RZ a prologu měl před druhým, českým, závodníkem Michalem Prokopem náskok pouhých devíti sekund.

“Bylo to dnes hodně náročný, traily byly dost přeschlé a rozbité. Na dobrý výsledek jsem musel jet každou erzetu na hraně svých možností a párkrát jsem to měl jen tak tak. Nicměně v cíli jsem měl radost, že ztráta na Nica byla minimální” dodal po závodě Michal.

 

"The second stop of the EES 2015 convinced with a great atmosphere, many spectators and midsummer temperatures that made it a challenge for both the riders and the spectators in the finish area. The high alpine terrain and the sunny weather made it a spectacular event with sporting highlights and great atmosphere.  Technical and rocky parts mixed with the flowy ‘Teäre Line’ and fast sections, this was a race every enduro rider could dream of. “This is enduro”, the riders described the trails around Sölden. With the newly founded ‘Bike Republic Sölden’ the area wants to create an extraordinary enduro terrain in Tyrol where people from all over the world and at every level can ride single trails and will have fun in the mountains.Nico Lau (FRA) also did not give his competitors any chance and won the Men Elite Class confidently in front of Michal Prokop (CZE) and Markus Reiser from Germany.

 

mp_solden3.jpg

mp_solden4.jpg

mp_solden2.jpg

Najít mechanika, kterému můžete důvěřovat je stejně důležité jako dobrý trenér nebo fyzioterapeut. Už pěkných pár let se o všechny moje kola stará "Krab“ z pražského KrabCycles. Návštěva jejich servisu je už pro moje kolo rutinou.

"Let's look where my bikes are getting ready for races."

 

Myslím, že Zadov se hodně povedl, rozhodně dosud jeden z nejlepších závodů letošní enduro sezóny u nás! Třetí závod české Enduro Serie se konal na Zadově a organizátorům se podařilo závodníky příjemně překvapit novou a vylepšenou tratí, která byla daleko zábavnější než v minulých letech.

Po Mistrovství Evropy jsem toho měl dost, ale na Zadov jsem se těšil. Bohužel jsem hned v první erzetě po 300m bouchnul ráfek na “rock garden” tak, že mi uteklo zadní kolo a jel celou erzetu na prázdném. Ale i tak jsem si závod neuvěřitelně užil a myslim, že všichni závodníci byli stejného názoru. Ztratá z první erzety se mi nepodařila dohnat, ale i tak jsem v cíli bral neuvěřitelné druhé místo!

 

"What a great weekend of racing at Enduroserie.cz at Zavod. The trails were just amazing and we all had so much fun. Unfortunatelly I punchured rear tire at stage one but somehow I managed to get second place overall at finish line."

 

i11148425_454684804699504_3272781278684911985_n.jpg

i11231206_454683948032923_7599829705438338182_n.jpg

Po skoro týdenním dešti se do propršeného víkendu postavilo 198 závodníků z 18 zemí. Závod mistrovství Evropy se odehrával nedaleko Kützbühlu na místních legendárních trailech jako Gaisbergtrail, Lisi Osl trail a vrcholem nedělního dne byla královská sedmikilometrová erzeta Fleckalmtrail s více než 1000m převýšením. Tento závod byl vůbec poprvé oficiálním mistrovství Evropy pod hlavičkou UCI, respektive UEC a tak vítězové se mohou pyšnit oficiálním titulem mistra Evropy v enduru.

Hodnotil bych to velmi kladně, až na to počasí. Organizátoři jsou stejní jako při European Enduro Series, takže kvalita byla na vysoké úrovni a konkurence byla výrazně větší. Jen škoda, že se to termínově potkalo se začátkem Trans Provence, kam také směřovalo hodně lidí. Podmínky byly opravdu extrémní. Na erzetách byly vyjeté hrozné koleje a bahno se lepilo úplně všude. Není to špatný v takový konkurenci dojet v top ten, trochu jsem si ale myslel na první pětku. Bohužel mě zradila v poslední, nejdelší erzetě technika. Měl jsem úplně zalepenej řetěz bahnem, sekal se a nemohl jsem téměř šlapat.

"It's nice to be in the TOP 10 at European Champs, 9th place is good but I am annoyed from technical problems on the last stage! Just too much mud on my drive train caused me several chain jamming. Anyway what a great experience to race with the best riders from Europe in s such conditions!

 

al_150620_eec_prokraceday_0138_copy.jpg

al_150620_eec_proktraining_0038_copy.jpg

ms_150620_eec_kirchberg_prok_877b_copy.jpg

Po závodech ve Willingenu jsem se přesunul do Rakouska, k Soldenu kde probíhal "UVEX product launch meeting 2016". Přestdavení nových produktů na příští sezonu se odehrávalo v prostorách Aqua Dome, což je obroský komplex termálních lázní a hotelu. Jedna z novinek je nová helma pro enduro, kterou jsem osobně uvedl s ředitelem UVEXu. Jedná se o malou helmu ke které můžete nacvaknout integralní náhubek bez sundání helmy!

"After the enduro race in Willingen, I moved to Austria to Solden, where UVEX product lanch meeting 2016 took place. New UVEX products for the coming season took place in the premises of the Aqua Dome, which is huge thermal spa complex and hotel. One of the innovations is the new Enduro helmet, which I personally love it.

 

img_0251.jpg

img_0240.jpg

img_0238.jpg

img_0246.jpg

Sezóna nám letí opravdu rychle a co nevidět tu bude třetí závod, Specialized Enduro Race Zadov. Doufám, že se opět uvidíme a pokud stále přemýšlíte, zda dorazit, tak snad vás přesvědčí tato video upoutávka.

 

Více než 400 jezdců z šesti zemí Evropy se postavilo o víkendu v letním počasí na 30km okruh s pěti měřenými úseky. Závod Specialized-Sram Enduro série v německém Willingenu je kratšího rázu, ale o to více intenzivní a náročný. Veliké vedro a přeschlé traily opravdu nebylo zadarmo Po více ne třech hodinách se mi podařilo zvítězit o 2 vteřiny s favoritem závodu Gregem Gallaghenem z Irska. Na trojku se dostal další český rider Přemek Tejchman!

"More than 400 riders from six European countries raced  in summer weather on the 30 km circuit with five measured stages. Specialized-Sram Enduro Series in Willingen, Germany is shorter but more intense and demanding. After more than three hours, I managed to win by 2 seconds in front of favorite Greg Gallaghen from Ireland.

getimage.php1.jpg
©Hanno Polomsky

 

getimage.php2.jpg©Hanno Polomsky

 

i10402609_856981667726397_1800671099996597088_n.jpg

Koukněte, jaký byl Rock Machine Enduro Race Ještěd 2015 pohledem kamery od SNOW.cz.

"Check out video from Enduroserie #2 Jested. Video from Snow.cz

 

Fanoušci endura by si měli označit víkend 20.-21. června 2015 ve svém kalendáři! Vůbec poprvé se totiž uskuteční mistrovství Evropy v nové disciplíně enduro, kdy bude vyhlášen nejlepší jezdec v tomto sportu! Jezdci z 20 evropských států se setkají v Kirchbergu, v tyrolském Unterlandu (východně od Innsbrucku), aby se utkali o evropský titul.

Kdo tedy vyhraje první enduro mistrovství Evropy? Registrace na šampionát je nyní otevřená a bude tomu tak až do 16. června. Odpočítávání je spuštěno.

Hrdým hostitelem prvního oficiálního UEC mistrovství Evropy v enduru se stane rakouský Kirchberg.  Tento region má mnoho nových zkušeností s velkými akcemi, a to právem. Každoročně se zde kvůli skvělým tratím, nádherným scenériím a kráse krajiny koná tradiční cyklistický festival Kitzalp Bike Festival. V roce 2013 se v jeho rámci jelo úspěšné mistrovství světa v maratonu a  organizátoři nyní plánují spojit tento úspěch i s enduro šampionátem.

Červen slibuje, že tomuto sportu přinese nepopiratelného evropského vítěze, který je v rámci této komunity mimořádně očekávaný. Festival plánuje, jako první, přinést tento sport do města, s otevíracími ceremoniemi a "InCity" prologem v sobotu přímo v centru Kirchbergu. Diváci se ocitnou v centru dění, kde budou jezdci z celé Evropy bojovat o nejlepší startovní pozice pro následné jízdy.

i11206031_850985351605838_4488643697664531058_n.jpg

Neděle - soutěžní den! Na všechny jezdce bude čekat pět měřených rychlostních zkoušek. Na všechny zúčastněné bude čekat speciální lahůdka hned na začátku: všichni jezdci startují ze stejného místa na startovní/cílové čáře lanovky Fleckalmbahn. Nebudou to jen účastníci, kdo zanechá na trati svou stopu, i návštěvníci budou dostatečně blízko, aby viděli krůpěje potu na tvářích jezdců a užili si vzrušení z hlíny létající vzduchem.

O celkovém vítězi mistrovství se rozhodne na úseku Fleckalmtrail, v páté etapě, kde budou stupně vítězů vítat ty nejlepší soutěžící. Nejlepším jezdcům z předchozích čtyř etap se jejich časy sečtou, čímž se určí pořadí na startu závěrečné etapy. Ze všech závodníků bude 50 nejlepších ve vzestupném pořadí soutěžit ve vrcholném těsném souboji o prvního mistra Evropy. Diváci budou moci docela zblízka sledovat a na vlastní kůži si vychutnat všechny bikery.

Akce už oslovila několik jezdců velkých jmen, jako Jerome Clementz (FRA), Remy Absalon (FRA) nebo mladý Ir Gred Callaghan. Z českých bikerů nám 100% účast potvrdil Michal Prokop (Specialized).

Nepromeškejte svou šanci setkat se s nejlepšími jezdci Evropy! Zaregistrujte se do 16. června – odpočítávání k rozhodujícímu závodu je spuštěno! Registrace zde http://europeanenduroseries.com/en/register/

i10410315_849856411718732_5482295292045907073_n.jpg

Vychlaďte drinky, otevřete popcorn a pohodlně se usaďte! Trail Days Cinema zahajuje vysílání z představení Specialized Stumpjumpera pro příští rok! Trail Days Broumovsko začíná!!

"Open you favorite drink, popcorn and sit back! Trail Days Cinema starts broadcasting!