Schöneck Highlights video from Specialized-Sram Enduro Series is online. Check it out!


Léto v plném proudu, teploty u nás na maximum, tak jsme se rozhodli se ženou “zchladit” na pár dní do Itálie. Škoda, že to bylo jen na chvilku, ale byla to pecka!

"I disappeared for a few days with my wife into Italy. Sometimes it is great to get out of the daily training/racing routine for a while  and spent few days on holidays.

 

img_9296.jpg

img_8975.jpg

img_9184.jpg

img_9332.jpg

Závody mezi automobilem a kolem jsou v motoristických relacích hodně oblíbené. Jeden takový uspořádalo také české zastoupení Seatu. SEAT Leon ST CUPRA vs. Michal Prokop!!

"We tried to compare who is faster: SEAT Leon ST CUPRA vs. Michal Prokop. 2 riders. 3 ultimate races.

 

 

Po dvou né úplně povedených závodních víkendech zpátky na bedně a hned na prvním fleku!! Více než 250 jezdců v nedělním enduro závodě absolvovalo 7 náročných erzet na 40km okruhu. V sobotu večer byl pro nás jěště připravený noční prolog, což bylo super zábavné. Závod Specialized-Sram Enduro série v Schönecku je kratšího rázu, ale o to více intenzivní. Organizátorům se podařilo z této lokality opravdu vykouzlit pro závodníky maximum! Po více než 4 hodinách se mi podařilo zvítězit a upevnit si tak prvenství v celé sérii. O to větší radost, když na druhém místě se umístíl Přéma Tejchman. Poslední závod se koná v rakouském Leogangu v polovině září.

 

"After two unsuccessful race weekends back on the podium and immediately on the first spot. More than 250 riders in Sunday's race was attended by demanding special 7 stages of 40km race. Specialized Sram Enduro Series in Schöneck is shorter in nature, but more intense. After more than 4 hours I managed to win!! The last race of series will be in Leogang, Austria in mid-September.

Pictures by Hanno Polomsky

 

getimage.ph3.jpg

getimage.ph1.jpg

getimage.ph4.jpg

3 ultimátní závody. 2 jezdci. Michal Prokop český biker, olympionik a Petr Fulín ETCC šampión a profesionální jezdec.
Podívejte se s námi na sérií třech neuvěřitelně napínavých videí!

"3 ultimates race. 2 riders. Michal Prokop vs Petr Fulin ETCC champion."

 

Happy 4th birthday!! You're all the light, life and love we need in this crazy world.


dsc_2354.jpg

dsc_2194.jpg

Na EWS do Samoëns jsem prostě chtěl! Francouský formát endura se mi zamlouvá a kopce pod Mont Blancem zaručovaly kvalitu. Kopce velký, prudký, nekompromistní. Traily dlouhý, pekelný a jen jedna tréninková jízda pro každého, to byl program pro oba víkendové závodní dny. Vlastně ještě v pátek jsme měli možnost si projít erzetu číslo 3, pěšky! Jo pěšky, trénink na kole nebyl dovolen.

Přéma zůstal po Megavalanche ve Francii celý týden, takže jsem ho jen vyzvedl v hodně divný vesnici a mohli jsme se připravovat na závod.

i11742876_649834435153588_5082658453107875811_n.jpg

V Sobotu ráno trénink první erzety, což znamenalo daný čas startu tréninku a 10-ti vteřinové rozestupy jezdců na trailu. Erzeta příšerně přísná, pure DH s brutální šlapací sekcí upřostřed. Čas erzety kolem 16ti minut. No nic po tréninku bouřka jako k…, takže závod zastaven a po hodince jdem na to znova. Bahno tedy zaručeno. V závodě už byl rozestup mezi jezdci 15 vteřin, pecka. Takže, předjíždím taliána přede mnou, dojedu k prvnímu výšlapu, vylítnu ho abych spadnul před druhým výšlapem na kluzké lávce, kde chybělo pletivo! Žabožrouti! Když se asi 20 sekund machám v bahně řve na mě ital ať uhnu. “Asi jak ty vole” si řikám. No nic, nasedám na kolo, ale zlomenej a prošitej se pokouším vyběhnout brdek, abych tam gumovej nasedl na kolo a jel dalších 8 minut na autopilota DH do cíle. Jo první erzeta byla průser.

S chutí jdu na trénink dvojky. Dvojka se měla jet 2x, ale jelikož bouřka stopla závod, organizátoři se rozhodli, že jí pojedem jen jednou. Tímto bych chtěl poděkovat pánubohu, jelikož bych to regulérně nedal, fakt ne. Dvojka měla asi “jen” 11 minut brutálním korytem s DH úseky jaký sem neviděl ani…, vlastně jaký sem nikde neviděl. No nic 3,2,1 letím závodní jízdu, když už mám taliána na dohled, bourám hrudníkem do pařezu, ale cajk letím dál. Pak mě srazil ven z trati jeden switchback, mrcha. Trochu jsem se kutálel, ale letím dál, pak už jedno "uklouznutí" a cíl. Další průser za mnou.

i11745315_649834141820284_2980526312786949104_n.jpg

Výhoda v Samoëns bylo depo, teda kdo měl tým a mechoše, mohl po každé jízdě kolo repasovat. Takže můj bike byl ve Specialized pravidelně. Přezouvání gum, výměna tlumičů, řetezu, hazky byla rutina.

Na třetí erzetu už zase ve 35C vedru jedem pěkně po svých. To je ta erzeta bez tréninku. 3,2,1 letím, celkem bez chyb, teda nešel jsem k zemi a hned z toho byl 22 flek v cíli. První den za mnou. Utahaný balíme do hotelu, já vrážím kolo mechošům, at’ je do rána jako nový.

Na druhý den jsou naplánovaný dvě erzety. Ráno v gondole s Přémou vypadáme, jak kdbyby náš žvejkala celou noc v hubě kráva. Takže jedna tréninková jízda a hned závod. Lanovka nás vyvezla asi do 2200m. Už když jsme jeli nahoru si řikám, že je to nějaký prudký, a sakra zase bylo. Trail měl opět kolem 11minut a těžší a rozbitější věc jsem na kole asi nejel. V půlce tréninku se modlím at’ už je konec. No nic 3,2,1 start a letím celkem závodní jízdu v pohodě, až jsem překvapenej a v tom narážím pedálem o šutr a ouha nemůžu nacvaknout. Paráda, půlku trailu jedu vykopnutej. Nasr… v cíli opravuju pedál a celou cestu na poslední erzetu nadávám na pana Shimano. Poslední transfer je taky fajn, tlačí se asi půl hod’ky do kopce. Nahoře žďímu dres.  Poslední erzeta je "napohodu", 7 minut tvrdýho, prašnýho a ku… rychlýho DH. 3,2,1 no nic letím, předjíždím anglána přede mnou a celkem držím. Jedna chybka byla, klasicky na tom nejblbějším místě, ale čas celkem oka, zas takovej průser to nebyl. Je to za mnou.

EWS v Samoëns bylo drsný, ale ku… dobrý.  Špička letí neskutečně, top 3ka má na kontě 14 titulů MS v DH, to je prostě fakt. Pádu bylo až moc, ale zkušenost k nezaplacení. Vím kde zamakat, až se to rozleží, budu chtít zpět.

i11755077_648726071931091_1726337557273882350_n.jpg

Krásné počásí, volný víkend, skvělá parta, to vše zaručovalo perfekní víkend na jižní Moravě. Základnu jsme měli ve Hnanicích. Sobotní 35km výlet na kole byl stejně dlouhý jako 200km etapa na Tour de France, tedy skoro 7 hodin! Naštěstí nás netlačil čas a tak jsme si mohli dokole vychutnat krásy narodního parku Podyjí.

"Beautiful weather,  free weekend, friends, that's sound like a great weekend at South Moravia. Saturday's 35 km bike trip was as long as 200 km stage of the Tour de France, almost seven hours! But we had so much fun and a lot nature beauty to see.

 

img_0473.jpg

img_0475.jpg

img_0474.jpg

img_0472.jpg

Druhá zastávka Evropské enduro série se uskutečnila v rakouském Tirolsku v oblasti Bike Republic Sölden. Na tamních prašných singletracích v odporném vedru a dusnu v elitní kategorii zvítězil Francouz Nico Lau, když po více jak pětadvaceti minutách závodění a pěti RZ a prologu měl před druhým, českým, závodníkem Michalem Prokopem náskok pouhých devíti sekund.

“Bylo to dnes hodně náročný, traily byly dost přeschlé a rozbité. Na dobrý výsledek jsem musel jet každou erzetu na hraně svých možností a párkrát jsem to měl jen tak tak. Nicměně v cíli jsem měl radost, že ztráta na Nica byla minimální” dodal po závodě Michal.

 

"The second stop of the EES 2015 convinced with a great atmosphere, many spectators and midsummer temperatures that made it a challenge for both the riders and the spectators in the finish area. The high alpine terrain and the sunny weather made it a spectacular event with sporting highlights and great atmosphere.  Technical and rocky parts mixed with the flowy ‘Teäre Line’ and fast sections, this was a race every enduro rider could dream of. “This is enduro”, the riders described the trails around Sölden. With the newly founded ‘Bike Republic Sölden’ the area wants to create an extraordinary enduro terrain in Tyrol where people from all over the world and at every level can ride single trails and will have fun in the mountains.Nico Lau (FRA) also did not give his competitors any chance and won the Men Elite Class confidently in front of Michal Prokop (CZE) and Markus Reiser from Germany.

 

mp_solden3.jpg

mp_solden4.jpg

mp_solden2.jpg

Najít mechanika, kterému můžete důvěřovat je stejně důležité jako dobrý trenér nebo fyzioterapeut. Už pěkných pár let se o všechny moje kola stará "Krab“ z pražského KrabCycles. Návštěva jejich servisu je už pro moje kolo rutinou.

"Let's look where my bikes are getting ready for races."